Про нас

Державна установа «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія»

(далі – Лабораторія) утворена відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба) та належить до сфери її управління.

ㅤЛабораторія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, іншими актами Верховної Ради України, актами президента України, Кабінету Міністрів України, наказами міністерств, Держпродспоживслужби та Положенням про ДУ "Вінницька фітолабораторія".

ㅤЛабораторія акредитована НААУ відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT) у сфері: фітосанітарна експертиза (ентомологічна, мікологічна, фітогельмінтологічна, гербологічна, бактеріологічна, віросологічна) продуктів рослинного походження та інших об'єктів регулювання у сфері карантину рослин; визначення посівних якостей насіння та відбирання проб.

ㅤВикористовуються сучасні методи діагностики, зокрема імунноферментного аналізу (ІФА), імунофлуоресценції (ІФ) та полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) в режимі реального часу.

ㅤЛабораторія відповідає за виконання комплексу заходів, що спрямовані на охорону території України від проникнення із-за кордону карантинних та інших шкідливих об'єктів регулювання, які можуть нанести значної шкоди сільському господарству України, своєчасне виявлення та надання рекомендацій щодо ліквідації карантинних організмів.

ㅤДля отримання якісного та достовірного результату для встановлення фітосанітарного стану об’єктів регулювання, посівних якостей насіннєвого і садивного матеріалу, лабораторія забезпечена професійними фахівцями, які мають відповідний рівень освіти, сталий досвід, постійно підвищують свою кваліфікацію, сучасним високотехнологічним обладнанням та новітніми методами, які дозволять якісно та швидко аналізувати зразок.

ㅤПри проведенні фітосанітарної експертизи та лабораторних досліджень фахівці лабораторії керуються: Конституцією та законом України, постановами, нормативно-правовими актами, науково-технічними регламентами, директивами та рекомендаціями.

ㅤЗа результатами проведеної фітосанітарної експертизи (аналізів) фітосанітарна лабораторія надає висновок фітосанітарної експертизи (аналізів), який встановлює фітосанітарний стан представленого зразка. Порядок проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) затверджується Кабінетом Міністрів України.

ㅤДержавний фітосанітарний інспектор на підставі висновку фітосанітарної експертизи (аналізів) встановлює карантинне значення виявлених шкідливих організмів, на основі якого приймає рішення про застосування фітосанітарних заходів та видачу або відмову у видачі сертифікатів.

ㅤДержавна фітосанітарна лабораторія уповноважується на проведення повторної фітосанітарної (арбітражної) експертизи (аналізів) на підставі рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин.

ㅤЗаконодавством передбачено, що кожна партія насіння для реалізації повинна супроводжуватися двома сертифікатами, що засвідчують його сортові та посівні якості.

ㅤДля підтвердження якості посівного матеріалу, в тому числі отриманого від власного врожаю, Держпродспоживслужба рекомендує дослідити насіння в лабораторних умовах на показники якості та безпеки.

ㅤТаке дослідження гарантовано покаже наскільки посівний матеріал якісний, можна його сіяти чи краще замінити взагалі. Адже якщо посіяне насіння не зійде чи зійде, але дасть неоднорідні сходи, то жодні добрива чи засоби захисту рослин ситуацію особливо не врятують.

ㅤДержпродспоживслужба інформує, що визначати посівні якості насіннєвого матеріалу варто тільки в лабораторіях, які уповноважені Національним агентством з акредитації України згідно з вимогами ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».

ㅤДля перевірки якості насіннєвого матеріалу звертайтесь до Державної установи «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія». Лабораторія надає якісні послуги, які проводять кваліфіковані фахівці на сучасному лабораторному обладнанні. За результатами проведення аналізувань, суб’єкту видається протокол випробування.

Штатна чисельність – 38 працівників

Фактична чисельність – 29 працівників

Image

Інформація

Лабораторія акредитована НААУ відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT) у сфері: фітосанітарна експертиза (ентомологічна, мікологічна, фітогельмінтологічна, гербологічна, бактеріологічна, віросологічна) продуктів рослинного походження та інших об'єктів регулювання у сфері карантину рослин; визначення посівних якостей насіння та відбирання проб

ㅤㅤㅤㅤ

На сайті 597 гостей та 0 користувачів