Корисна інформація
Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte)
Західний кукурудзяний жук - обмежений олігофаг на личинковій фазі: личинки живляться виключно коренями кукурудзи, але за їх відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатні повноцінно розвиватися. Жуки - поліфаги: живляться пилком, маточними стовпчиками, незрілими зернами та листям кукурудзи, а також пилком інших рослин з родин гарбузових, бобових, злакових, айстрових. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до значного зменшення кореневої маси та полягання рослин кукурудзи, за якого неможливий механізований збір урожаю. Жуки та личинки є переносниками збудників грибкових, бактеріальних та вірусних захворювань кукурудзи.
ЗКЖ розвивається лише в одній генерації на рік. Імаго виходять з ґрунту в кінці липня - на початку серпня, їхня поява співпадає з періодом цвітіння кукурудзи. Личинки перших віків спочатку об'їдають кореневі волоски, потім тонке коріння, а згодом великі стрижневі корені, при цьому личинки переносять збудників кореневих гнилей. В результаті цього пошкоджені рослини жовтіють, відстають в рості, в'януть, а нерідко, молоді рослини гинуть. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми "гусячої шиї".
Розповсюдження західного кукурудзяного жука може відбуватися у фазі яйця з ґрунтом, у фазі імаго - транспортними засобами з різними вантажами, а також авто- та залізничними шляхами, літаками. У фазі імаго шкідник може розселятись самостійно. Жуки добре літають, швидкість їхнього активного польоту сягає 10 км.
Важливим фітосанітарним заходом є щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток.
Увага!!!
У разі виявлення регульованих шкідливих організмів просимо звернутися у
ДУ "Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія" за адресою: м. Вінниця, вул. Келецька 53, оф. 111