Корисна інформація

Американський білий метелик (Huphantria cunea Drury)

 

     Американський білий метелик - поліфаг родини Arctiidae, що пошкоджує понад 300 видів різних трав'янистих, кущових та деревних культур. Основними живителями є шовковиця, клен американський, айва, бузина, вишня, груша, виноград, волоський горіх, слива, хміль, яблуня. АБМ — білосніжний, з шовковистим відливом. Іноді зустрічається з темними або жовтувато-коричневими цяточками на крилах. Самки відкладають яйця на нижню частину листка, після чого гинуть. Гусениці, що відродилися, повністю об'їдають листя на деревах, обплітаючи гілки павутиною. Підростаючи, розповзаються по всьому дереву, а при відсутності корму мігрують на інші дерева. Життя гусениць триває 35 — 45 діб, але за цей час вони встигають завдати непоправної шкоди рослинам. Така дефоліація насаджень призводить до порушення обмінних процесів у рослинах та їх ослаблення у підсумку чого знижується врожайність та захисна, декоративна, естетична функція насаджень, погіршуються умови існування фауни. Шість—вісім гнізд шкідника на плодовому дереві здатні повністю його знищити.Метелик розвивається у двох генераціях на рік. Зимує у стадії лялечки на штамбах дерев, у тріщинах кори, опалому листі, ґрунті, упаковці, ящиках. Вихід метеликів з лялечок, зазвичай відбувається у вечірні години.

    Поширюється американський білий метелик транспортними засобами, при перевезенні сільськогосподарської продукції та промислових вантажів (пакувальний матеріал). 

   Для попередження занесення американського білого метелика слід проводити детальний огляд імпортних вантажів, вітчизняної продукції, пакувального матеріалу, транспортних засобів, що надходять з карантинних зон, регулярно обстежувати багаторічні насадження. Вивіз плодів і садивного матеріалу із заражених господарств, населених пунктів проводити за узгодженням з карантинною інспекцією.

    Агротехнічні заходи полягають у збиранні та знищенні гусениць та кладок яєць АБМ. Гілки з гніздами гусениць обрізають і спалюють. Одне не знищене гніздо дасть тисячі таких гнізд в наступному році.Для ліквідації вогнищ американського білого метелика обробляють плодові сади та лісосмуги інсектицидами дозволеними до використання в Україні.

                                                                        

Увага!!!  

У разі виявлення регульованих шкідливих організмів просимо звернутися у 

ДУ " Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія"  за адресою: м. Вінниця, вул. Келецька 53, оф. 111