Новини

Місцеві аграрії та спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки обговорили шляхи удосконалення здійснення державного нагляду в сфері насінництва та розсадництва

    1 березня 2019 року, в Головному управлінні Держпродспожислужби у Вінницькій області вдбулась нарада щодо удосконалення процедури здійснення державного нагляду в сфері насінництва та розсадництва.

   В роботі наради взяли участь: начальник Управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики Департаменту агропромислового розивтку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Темченко Василь Васильович; Перший заступник начальника Головного управліня Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан; начальник відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Юрій Ткаченко; заступник директора ДУ "Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія" Інна Коса. 

    Серед запрошених також були присутні представники насінницьких та розсадницьких господарств Вінницької області, головні спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва.

    В ході обговорення начальник Управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики Василь Темченко зазначив: "Вінниччина у 2018 році вийшла у лідери та встановила рекорд, зібравши більше 6 млн тонн зерна. Без якісного насіння це було б неможливо. Саме тому, ми маємо проводити активну інформаційну роботу серед представників насінницьких та розсадницьких господарств нарахунок того, що все завезене насіння має перевірятись".

    Заступник директора ДУ "Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія" Інна Коса, в свою чергу, розповіла про послуги державної установи у сфері насінництва та розсадництва і закликала присутніх до співробітництва. 

    Начальник відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Юрій Ткаченко ознайомив присутніх з діючими вимогами законодавства щодо здійснення державного нагляду у сфері насінництва та розсадництва, зокрема з: Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 365 "Про затвердження Порядку узгодження розташування насіннєвих посівів", Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 613 "Про затвердження Порядку знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі, та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях", Постановою КМУ № 24 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів".

 
Місцеві аграрії та спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки обговорили шляхи удосконалення здійснення державного нагляду в сфері насінництва та розсадництва