Новини

На Хмельниччині відбувся семінар проекту Twinning для керівників фітосанітарних лабораторій Держпродспоживслужби

   

    19 - 20 вересня 2018 року в м.Хмельницький у рамках Проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб» Діяльності 2.12 «Навчання та менторство з фітосанітарного моніторингу карантинних організмів відповідно до міжнародних стандартів» пройшов навчальний семінар для керівників територіальних органів Держпродспоживслужби, державних фітосанітарних лабораторій.

    Перед учасниками семінару з вітальним словом виступив Вадим Чайковський, заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби – начальник Управління фітосанітарної безпеки.

    Навчання проводили директор Національної фітосанітарної лабораторії, Державної служби захисту рослин Латвії Гуніта Бокума, директор Департаменту насіннєвого контролю Державної служби захисту рослин Латвії Велта Евелоне та постійний радник проекту Twinning Райвіс Гросбардіс.

    Метою навчальної програми є надання керівникам фітосанітарних лабораторій Держпродспоживслужби знань з питань застосування міжнародних стандартів, обстеження на виявлення карантинних та інших шкідливих організмів, лабораторної діагностики, перевірки якості насіння.

    Міжнародні експерти поділились досвідом щодо застосування в роботі лабораторій стандартів з фітосанітарної діагностики, системи якості, тестування насіння таких як: Стандарт ЄОКЗР PM 7/84 (1), ISO/IEC 17025:2006, ISO/IEC 17025:2017, ISTA (Accreditation Standard).

    Важливим компонентом семінару стало отримання інформації про використання в роботі діагностичних протоколів ЄОКЗР РМ 7 (Diagnostic) та діагностики нових для нашої країни шкідливих організмів. Учасники семінару дізналися про особливості контролю посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу в країнах ЄС та дістали практичні рекомендації з організації роботи відділів визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу в лабораторіях.

    Відповідно до програми заходу, відбувся візит до ДУ «Хмельницька обласна фітосанітарна лабораторія», яка першою з фітосанітарних лабораторії була акредитована відповідно до ДСТУ ISO 17025:2006. Учасники семінару ознайомилися з організацією роботи підрозділів лабораторії, поспілкувалися з колегами щодо питань фітосанітарної діагностики, перевірки якості насіння та впровадження системи якості.

    У заході взяли участь представники всіх 24-ох фітосанітарних лабораторій України та Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби.