Головна

Фітогельмінтологічна експертиза

    Фітогельмінтологічна експертиза - дослідження ґрунту, рослин та інших рослинних матеріалів імпортного та вітчизняного походження, включаючи насіннєвий та садивний матеріал, на наявність або відсутність фітопаразитів (нематод), з визначенням їх видового складу та  оформленням відповідної документації.
    Фітогельмінтологічна експертиза проводиться згідно ДСТУ 7406:2013 "Карантин рослин. Методи фітогельмінтологічної експертизи об'єктів регулювання". Основні методи виявлення фітопаразитичних нематод:
- лійковий метод Бермана - полягає у виділенні нематод  із субстрату у воду та їх осадженні на дно в пробірки або чашки Петрі для збирання, підраховування та ідентифікування. Метод використовують для виділення всіх стадій червоподібних нематод та личинкових стадій цистоутворюючих, галових і несправжніх галових нематод з будь-яких органів рослин (коренів, коренеплодів, бульб, цибулин, листків, стебел), а також з деревини, ґрунту та комах - переносників соснової стовбурової нематоди (Bursaphelenchus xylophilus);
- метод паперових смуг - полягає у відмулюванні та фільтрації наважки ґрунту, внаслідок чого відбувається осадження цист на смужках фільтрувального паперу. Метод застосовують для виділення цист цистоутворюючих нематод з ґрунту.